ASUS IoT, Yeni Uç Bilişim Bilgisayarı PE8000G Modelini Duyurdu

Global AIoT çözümleri sağlayıcısı ASUS IoT, Embedded World 2024 etkinliğinde PE8000G modelini duyurdu. Bu güçlü yapay zekâ uç bilişim bilgisayarı, yüksek performans için birden fazla GPU kartını destekliyor. PE8000G aşırı sıcaklıklara, titreşime ve değişken voltaja dayanacak şekilde uzman mühendislikle tasarlandı. PE8000G gücünü etkileyici Intel Core işlemcilerden (13. ve 12. nesil) ve Intel R680E yonga setinden alıyor, böylece üstün işlem gücü ve verimlilik sunuyor.

Gelişmiş mimarisi sayesinde PE8000G, aynı anda birden fazla nöral ağ modülünü gerçek zamanlı olarak çalıştırmayı başarıyor ve uç bilişim yapay alanında önemli bir adım atıyor. Sağlam tasarımı, olağanüstü performansı ve geniş özellik yelpazesi ile PE8000G serisi, birden fazla sektörde yapay zekâ destekli uygulamalarla devrim yapmaya hazır. Model, kuruluşların öz güvenle kritik görevleri üstlenmelerine ve benzersiz düzeylerde üretkenlik ve yenilik elde etmelerine olanak tanıyor.

PE8000G, her biri 450 watt’a kadar güç tüketen iki ekran kartını destekliyor. Böylece uç noktalarında yedekli olma, yüksek verimli hesaplama, sorunsuz gerçek zamanlı yapay zekâ çıkarımı ve hızlandırılmış hesaplama mümkün hale geliyor. Ayrıca, PE8000G, 8—48 V DC giriş aralığında çalışabiliyor ve çeşitli kurulum senaryolarında esnek güç seçenekleri için dahili ateşleme güç kontrolü ve izleme imkanları sunuyor. Ayrıca ürün, titreşime ve sarsılmaya karşı MIL-STD-810H askeri standartlarına uygun olarak tasarlandı. Çift GPU tarafından desteklenen güvenli mekanizma, zorlu koşullarda bile doğru çıkarım sonuçları sağlamaya yardımcı olur ve yapay zekâ destekli karar verme konusunda güven sağlıyor.

PE8000G araç içi ortamlar için optimize edildi. Modelde entegre ateşleme güç kontrolü ve güç izleme becerileri bulunuyor. Ayrıca ürün, yapay zekâ destekli fabrika otomasyonunda, akıllı video analitiğinde (IVA), yol kenarı üniteleri (RSU’lar) ve otonom sürüş gibi zorlu ortamlarda da başarılıdır.  Veri hazırlığını optimize edebilen verimli ön işleme ve algılama yetenekleri, yapay zekâ çıkarımının doğruluğunu artırabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir